KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286047
nr 1528 6047
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 34, hantverkare. Olja på duk, 74x66 cm, yttermått inklusive ram: 86x77
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 mars 2023
kl 19:27:41
14/3 19:02:44